Preseason Week 2: Vikings v nehezkém zápase podlehli Jaguars

20.8.2018 – Nebyl to pěkný zápas. Navíc trval tři a půl hodiny. Jak mám fotbal rád, tak tohle nebyl fotbalový zážitek, na který budu nějak vzpomínat. Myslím, že už teď jsem jej v podstatě skoro vytěsnil z paměti. Ještě než se tak stane, napíšu o něm pár slov.

Do zápasu nezasáhla celá řada hráčů Vikings – TE Blake Bell, DE Tashawn Bower, LB Kentrell Brothers, RB Mack Brown, RB Dalvin Cook, WR Stacy Coley, DT Curtis Cothran, OC Pat Elflein, DE Everson Griffen, OL Rashod Hill, OL Mike Remmers, WR Brandon Zylstra. Nezasáhl ani TE Josiah Price, ale o tom se již dříve psalo, že pro něj sezona skončila. Nicméně na IR stále zapsán nebyl.

Průběh zápasu

Skóre zápasu otevřel v půlce první čtvrtiny kicker Vikings Kai Forbath, který proměnil 44-yardový pokus o field goal. O minutu později zachytil interception Harrison Smith a doběhl s balonem až na 23-yardovou linii Jaguars, odkud Vikings zahájili svůj drive. Nicméně hned v následující hře se dopustil už druhého fumblu Latavius Murray. Tentokrát jej však žádný ze spoluhráčů nezachránil a Jaguars získali držení míče. V samotném úvodu druhé čtvrtiny se pak při čtvrtém downu probil z 1-yardové linie do endzone Vikings Leonard Fournette a Jaguars se ujali vedení 3:7. Snížit mohl opět Kai Forbath, ale 41-yardový field goal neproměnil. Stejně tak Josh Lambo neproměnil 56-yardový field goal na druhé straně. Poločas tak skončil 3:7 ve prospěch hostujícího tým

Ve druhé půli se ofenzivně skoro 10 minut nic moc nedělo. Poté předvedl několik pěkných běhů Mike Boone, který si nakonec připsal i touchdownu po 1-yardovém běhu do endzone Jaguars, 10:7. Přibližně dvě a půl minuty před koncem utkání Vikings puntovali a Rashad Greene vrátil punt 56-yardů až na 4-yardovou linii Vikings. Brandon Wilds se pak prodral z 1-yardové linie Vikings do endzone a poslal Jaguars do vedení 10:14. Vikings už nedokázali odpovědět a ze zápasu odešli jako poražení.

Potěšili

Mike Boone

Souboj o třetího running backa se zamotává. V minulém zápase se předvedl Roc Thomas, proti Jaguars se zase zadařilo Miku Boonovi. Připsal si 91 yardů ze 13 běhů. To je velice slušná efektivita. Navrch přidal 1 běhový touchdown. Velmi povedený výkon.

Ifaedi Odenigbo

V preseason dosud trénoval a nastupoval na postu DT (3-technique). V sobotu se dostal i na post defenzivního enda a bylo z toho 7 tacklů a dva sacky. Navíc byl Odenigbo neustále k vidění v backfieldu Jaguars. Taková produktivita v kombinaci s univerzálností by mohly být vstupenkou na soupisku.

Danielle Hunter

Je to bestie. Vytvářel neustálý tlak na Bortlese a byl v podstatě k nezastavení. Připsal si 1 sack, který však nevyjadřuje, jak moc zatápěl ofenzivě Jaguars. Vikings do něj investovali své peníze moudře.

Nepotěšili

Latavius Murray

Tenhle zápas se mu hrubě nepovedl. Zaznamenal 6 běhů pro pouhých 12 yardů. Navíc dvakrát fumbloval. Jednou ho zachránili spoluhráči, jednou z toho byl turnover pro soupeře.

Kai Forbath

Sice proměnil jeden 44-yardový field goal, ale zároveň minul jeden ze vzdálenosti 41-yardů. Myslím, že už i Forbath ví, že v Minnesotě skončí.

Kirk Cousins

Jak se mu povedl úvodní zápas, tak se mu (a s ním i celé ofenzivě prvního týmu) nepovedl zápas druhý. Zkompletoval 3 pasy z 8 pro 12 yardů. Moc špatná vizitka celé ofenzivy, byť to bylo proti vynikající defenzivě Jaguars.

Povedlo se

Pass rush Vikings byl velmi úspěšný. Tlak byl vytvářen soustavně a bylo z toho 6 sacků quarterbacků soupeře. Defenzivní linie bude silnou stránkou Vikings. Nejenže se budou moct opřít o vyzkoušené hráče jako Everson Griffen, Linval Joseph nebo Danielle Hunter, ale v dobrém světle se ukazují i Tashawn Bower, Jaleel Johnson, Ifaedi Odenigbo nebo Stephen Weatherly. Navíc mají Vikings i velezkušeného veterána v podobě Briana Robinsona a nesmíme zapomenout na Sheldona Richardsona. Slušná partička.

Upřímně jsem se u sledování tohoto lopotného zápasu příliš nebavil a tím jsem tak i vyčerpal veškerá pozitiva.

Nepovedlo se

Zranění bylo až příliš mnoho. Postupně ze zápasu kvůli zranění odstoupili CB Mackensie Alexander, DE Ade Aruna, OL Josh Andrews, OL Cedric Lang, FB Johnny Stanton a WR Jeff Badet. Hlavní cíl preseason je nezranit se. Šest hráčů je moc. Naštěstí se zranění netýkají žádného z klíčových hráčů. Nejspíše jediný, který se objeví na finální soupisce (Mackensie Alexander – kotník), by neměl být zraněn vážně. OL Cedric Lang pak bude umístěn na IR.

Ofenziva se neskutečně trápila. Ano, Jaguars mají spolu s Vikings nejlepší obranu v lize, ale 9 ofenzivních yardů v první čtvrtině a 67 yardů za první poločas je výkon hraničící se zoufalstvím.

Jakoby nestačilo, že zápas byl herně na naprosto nezáživné úrovni. Rozhodčí se nadto rozhodli, že ze zápasu udělají ještě horší zážitek, a soutěžili v tom, kdo nahází na hřiště víc žlutých vlajek. Ty lítaly (zejména v prvním poločase) jedna za druhou a hra se nikam neposouvala. Rozhodnutí byla navíc mnohdy pochybná. Naprosto mimoidním rozhodnutím pak bylo posouzení sacku Antwione Williamse jako nedovoleného zákroku. Ani při všech změnách pravidel toto rozhodnutí nemůže obstát. Pokud by tomu tak mělo být, tak je to velká prohra pro fotbal.

Mr.Pumpkin

Diskusní téma: Preseason Week 2: Vikings v nehezkém zápase podlehli Jaguars

Datum 20.08.2018

Vložil sterbik

Titulek zapas

Odpovědět

Tak jsem poprve a asi naposled sledoval zapas preseason, byla to fakt bida a tech zraneni... Forbath uz skoncil. Ale porad vic a vic se desim ofensivni lajny, nejen ze jsme ji prakticky neposilili, ale skoncil Berger, vypadl Easton a i mnozi dalsi jsou nacati a to jeste nekonci preseason. Obrana vypada skvele, utok zacina byt docela otazkou a special team je zatim dost bida.