Preseason Week 3: Vikings otočili v závěru zápas se Seahawks

27.8.2018 - Po vysloveně utrápeném zápase s Jacksonville Jaguars přišel zápas o něco pohlednější, ale zejména pozitivnější s výhledem do sezony. Vikings v domácím prostředí třetího kola preseason porazili Seattle Seahawks díky povedenému závěru a svému novému kickerovi navzdory 21:20.

Do zápasu za Vikings nezasáhli wide receiveři Stacy Coley a Tavarres King, cornerbackové Mackensie Alexander a Mike Hughes, running back Mack Brown, defenzivní back Jack Tocho, ofenzivní linemani Josh Andrews a Pat Elflein a defenzivní end Everson Griffen.

Průběh zápasu

Vikings se v prvním drivu dostali po sedmi a půl minutách dostali ke 42-yardovému pokusu o field goal. Daniel Carlson jej však neproměnil. Seahawks se poroučeli ze hřiště a ofenziva Vikings dokráčela z těsně blízkosti vlastní endzone až do endzone Seahawks, a to díky 1-yardovému běhu Lataviuse Murrayho na začátku druhé čtvrtiny. Vikings se poté pokusili o two-point conversion, ale úspěšní nebyli. Následně předvedli povedený drive i Seahawks zakončený 6-yardovým během Chrise Carson do endzone 6:7. Seahawks zanedlouho navíc své vedení navýšil, když Sebastian Janikowski proměnil 35-yardový pokus o field goal, 6:10. Půl minuty před koncem poločasu dostal Daniel Carlson další možnost ze vzdálenosti 42 yardů. Ani tentokrát se však netrefil a poločas tak skončil 6:10.

Po pěti minutách třetí čtvrtiny odskočili Seahawks o další tři body, když se Sebastian Janikowski trefil i ze vzdálenosti 55 yardů. Vikings ale dokázali vyrovnat, a to zejména díky interception Anthonyho Harrise a 2-yardovému pasu Kyla Slotera  na Jakea Wienekeho. Čtyři minuty před koncem však skórovali touchdown Seahawks po 36-yardovém pasu na Davida Moorea a ujali se vedení 13:20. Vikings však dokázali odpovědět, když při dlouhém čtvrtém downu 45 vteřin před koncem dokázal Kyle Sloter najít Chada Beebeho 25-yardovým pasem do endzone. Vikings pak zahráli 2-point conversion a byli úspěšní, když Kyle Sloter našel Jakea Wienekeho, který dokázal natáhnout ruku nad endzone. Seahawks už nedokázali odpověď a Vikings tak utkání vyhráli 21:20.

Potěšili

Kyle Sloter

Jasně, většinou hraje proti náhradníkům náhradníků, ale stejně se mi líbí a proti Seahawks se líbil zatím nejvíc. V závěru předvedl perfektní práci a hlavně díky němu Vikings v závěru zápas otočili. Zkompletoval 11 pasů z 15 pro 85 yardů a 2 touchdowny. Skvělý výkon.

Chad Beebe

Sloterovi v závěru velmi pomohl Chad Beebe. Outsider, se kterým se příliš nepočítalo a na začátku tréninkového kempu měl podávat mizerné výkony, se začíná velice hlasitě hlásit o místo v týmu. Už jen proto, že jeho konkurenti nepředvádí vůbec nic a nebo jsou zranění. Proti Seahawks chytil 5 pasů pro 59 yardů a 1 touchdown.

Anthony Harris

Harris se neustále zlepšuje a dokazuje to i v letošní preseason. Proti Seahawks si připsal sack i interception a celkově byl hodně vidět.

Nepotěšili

Daniel Carlson

Uf, dva pokusy o field goal ze vzdálenosti 42 yardů a 0 bodů z toho. I ten extra point proměnil jen tak tak. Chci k tomu přistupovat optimisticky a nepropadat po zápasech preseason skepsi, ale tohle asi vyděsilo každého.

Trevor Siemian

Zatímco Sloter se mi v preseason zatím vždy líbil, Siemian zatím ani jednou. Proti Seahawks zkompletoval 4 pasy z 8 pro pouhopouhé 3 yardy a předvedl tak dosud nejslabší výkon v dresu Vikings.

Kendall Wright

Pan neviditelný. Přicházel jako zkušený wide receiver, který už v NFL dokázal předvést velmi povedené sezony. Ani v kempu, ani v zápasech však není vidět. 0 zachycených pasů v zápase, když hned 13 hráčů alespoň jeden pas zachytilo, to jen potvrzuje.

Povedlo se

Do konce zápasu zbývaly 2 minuty a 25 vteřin, když šla ofenziva Vikings vedená Kylem Sloterem na hřiště a započala svůj drive díky povedenému punt returnu Beebeho až na vlastní 47-yardové linii. Devět her a touchdown po minutě a půl za situace 4&15. Krásná práce. Vikings navíc proměnili i two-point conversion a díky tomu zápas vyhráli.

Ofenziva prvního týmu vedená Kirkem Cousinsem nepředvedla perfektní výkon, ale nepochybně to byl výkon výrazně zlepšený, kdy se Vikings poměrně jistě sunuli po hřišti směrem v před. Jen ta efektivita pokulhávala.

Nikdo se snad tentokrát nezranil, to je skvělá zpráva.

Nepovedlo se

Vikings si vybrali svého kickera, který se zatím prezentoval velmi dobře. Jenže místo klidu, který měl přinést vnesl neklid do srdcí příznivců, ale co hůř i svých spoluhráčů a hlavně trenéra. To není ideální konstelace. Nezbývá než doufat, že to byl jen výkyv a Vikings konečně nebudou muset trnout u každého kopu svého kickera.

Ani ve třetím zápase se nepodařilo dostat na hřiště všechny startery (s Nickem Eastonem už nepočítám), a to je škoda, protože ta chemie mezi ofenzivními linemani, ale i quarterbackem je důležitá. I z toho důvodu na Kirka Cousinse neustále nepříjemně dotírali obránci Jaguars. Tentokrát to nešlo ani po zemi, když Vikings si v průměru připisoval 2,4 yardu na běh.

Adam Thielen konečně zachytil nějaké pasy od Kirka Cousinse v zápase, ale stejně je poměrně výrazně patrné, že ti dva stále ještě hledají, jak si na hřišti vyhovět. Ani zdaleka to není ono. Aspoň, že si Cousins rozumí s Diggse. S Thielenem to snad taky přijde.