Preseason Week 4: Vikings na závěr přípravy vyhráli v Tennessee

1.9.2018 - V noci ze čtvrtka na pátek se představili Vikings na Nissan Stadium v Nashvillu, kde se utkali v posledním zápase preseason s tamními Tennessee Titans. Zápas vyhráli 13:3 a letošní preseason tak prošli s bilancí 3-1. To ale není důležité. Zápasy, které se počítají, se začnou hrát až od příštího týdne.

Do zápasu dle očekávání nenastoupili starteři ani na jedné straně a bylo to znát. Zápas to byl neatraktivní až lopotný. Zajímavostí je, že do zápasu nastoupil na postu centra Danny Isidora, který s tímto postem nemá žádnou zkušenost, a nová akvizice Brett Jones nastoupil na levém guardu. Na post centra se přesunul až ve druhé půli. Z toho se dá nejspíš vyčíst, že Cornelius Edison nastoupí v neděli jako starter na postu centra. Na levém guardu buď Tom Compton, nebo Brett Jones. Bohužel mám obavy, že Pat Elflein začne sezonu na PUP listu, což znamená, že bude chybět v prvních šesti utkání sezony.

Průběh zápasu

Vedení se v zápase ujali domácí Titans dvě minuty před koncem první čtvrtiny, když Ryan Succop proměnil 24-yardový field goal. Dvě minuty před koncem poločasu pak Vikings vyrovnali díky 39-yardovému field goalu v podání Daniela Carlsona. První poločas bohužel nenabídl nic dalšího a do kabin se šlo za vyrovnaného stavu 3:3.

Ve třetí čtvrtině převzali po proměněném 22-yadovém field goalu vedení Vikings. Skóre zápasu už se pak i kvůli neproměněnému čtvrtému downu Vikings v těsné blízkosti endzone Titans měnilo až do konce utkání jen jednou. A byla to povedené akce, při které našel Kyle Sloter 24-yardovým pasem Brandona Zylstru v endzone soupeře. Tím bylo stanoveno konečné skóre utkání na 13:3 pro Vikings.

Potěšili

Kyle Sloter

Ten kluk se mi prostě líbí. Zatímco Trevor Siemian se protrápil prvním poločasem, Kyle Sloter ve druhé půli relativně lehce v podstatě zařídil 10 bodů a pak na hřiště pustil Petera Pujalse. Zkompletoval 11 pasů z 15 pro 130 yardů a 1 touchdown. K tomu přidal 4 běhy pro 14 yardů. Opět se předvedl v dobrém světle.

Brandon Zylstra

Nakonec se mu podařilo se konečně prosadit v zápase. První dvě utkání laboroval se zraněními, a tak do nich nezasáhl. Proti Seahawks nebyl vidět a až proti Titans předvedl, proč se o něm v průběhu tréninkového kempu mluvilo jako o favoritovi na post čtvrtého wide receivera. Zachytil 4 pasy pro 54 yardů a 1 touchdown. Prodere se díky tomu opravdu nakonec na soupisku? Už brzy se dozvíme.

Holton Hill

V preview jsem psal, že by se měl předvést a myslím, že se mu to nakonec povedlo. Spolu s Ericem Wilsonem vedl tým v počtu tacklů a navíc ukázal, že by mohl být i platným hráčem special týmů. To se počítá u hráčů, kteří jsou na hraně soupisky.

Nepotěšili

Trevor Siemian

V průběhu preseason neudělal nic, čím by přesvědčil, že může být kvalitním quarterbackem. Výjimkou nebyl ani zápas proti Titans. Zkompletoval 6 pasů z 11 pro 55 yardů. Slabota.

Aviante Collins

Proti Broncos předvedl povedený výkon. Od té doby se mu hrubě nedaří. Proti Titans, v zápase, kde hrál v podstatě jen proti náhradníkům, nepřesvědčil, že by mohl obstát v ostrých zápasech. Vikings si jej cení, ale pokud bude propuštěn nějaký zajímavý ofenzivní lineman a Vikings jej získají, dost možná to bude na úkor Collinse.

Antwione Williams

Věřil jsem, že n bude pátým linebackerem na soupisce, ale nepředvedl nic, čím by si místo na soupisce zasloužil. Zatímco Garret Dooley a Reshard Cliett zaujali, Williams vůbec.

Povedlo se

Daniel Carlson proměnil oba pokusy o field goal a stejně se mu dařilo i při extra pointu. Tím přinesl trochu uklidnění jak fanouškům, tak týmu.

Obrana Vikings nedovolila Titans v podstatě vůbec nic. Jen 165 yardů a 3 body za celý zápas je dobrá vizitka pro náhradníky Vikings.

Vyhrálo se, a to je vždycky dobře. I v preseason.

Nepovedlo se

Mike Priefer bude muset zapracovat na práci special týmů při puntování. Proti Broncos inkasovali Vikings touchdown z punt returnu, Jaguars se povedl dlouhý punt return do těsné blízkosti endzone Vikings, díky kterému nakonec vyhráli, také Seahawks předvedli dlouhý punt return, který ale vrátila penalta, a proti Titans byl punt zblokován. To je pro Priefera něco k zamyšlení.

Ofenziva vedená Trevorem Siemianem byla naprosto neškodná. Nechci si ani představovat, že by měl být on quarterbackem v případě absence Cousinse. Na druhou stranu Keenum v loňské preseason vypadal taky otřesně a v sezoně to nakonec docela šlapalo.