Week 11: Vikings nezvládli souboj s Packers o čelo divize

27.11.2015 - Očekávanou bitvu o vedení v divizi NFC North Vikings nezvládli a podlehli Packers na TCF Bank Stadium 30:13. Vikings se sice zkraje utkání ujali vedení, ale od té doby po celou zbývající dobu zápasu tahali za kratší konec. Vždy, když se zdálo, že by mohli zápas zdramatizovat, tak je srážely individuální chyby a penalty. Po zápase se oba týmy srovnali na bilanci 7-3.

Neaktivními pro zápas byli C Nick Easton, DT Kenrick Ellis, QB Taylor Heinicke, LB Edmond Robinson, OL Jeremiah Sirles, DE Justin Trattou a CB Josh Robinson.

První body si připsali Packers za 42-yardový field goal Masona Crosbyho. Vikings odpověděli 47-yardovým touchdownovým pasem Teddyho Bridgewatera na Kyla Rudolpha. Blair Walsh však neproměnil kop pro extra point a skóre zápasu tak bylo 6-3. Mason Crosby následně proměnil dva field goaly ze vzdálenosti 40 a 47 yardů. Ještě před koncem poločasu dopřáli Vikings sérií zbytečných penalt až příliš mnoho pokusů Aaronovi Rodgersovi v bezprostřední blízkosti endzone a ten nakonec jednu z nich využil, když našel 10-yardovým pasem Randalla Cobba. Do kabin se tak šlo o poločasové přestávce za stavu 16:6 pro Packers.

V druhém poločase Packers navýšili své vedení o 3 body po proměněném 42-yardovém field goalu. Adrian Peterson sice snížil po 6-yardovém touchdownovém běhu na 19:13. Pak však zachytil James Jones 27-yardový pas od Aarona Rodgerse pro touchdown. Packers se následně rozhodli pro two-point conversion, kterou zahráli úspěšně a vedli již 27:13. Vikings se následně dostali až k redzone Packers, ale Adrian Peterson se dopustil na 22-yardové linii Packers fumblu a balon získali Packers. Na konečných 30-13 před koncem pečetil Mason Crosby 52-yardovým field goalem.

Potěšili

Kyle Rudolph

Konečně předvedl výkon, jaký se od něj očekává pravidelně. Připsal si 6 zachycených pasů pro 106 yardů a 1 touchdown. V sedmi předcházejících zápasech si nepřipsal ani dohromady 100 yardů. Bylo načase, aby ukázal, proč dostává tak štědrou výplatu. Teď už jen předvádět takové výkony častěji.

Teddy Bridgewater

Byl neustále pod tlakem, přesto předvedl solidní výkon. V první půli nezkompletoval pouze 2 pasy ze 14. Nicméně neměl podporu ani ofenzivní linie, ani běhové hry. Celkem zkompletoval 25 ze 37 pro 296 yardů a 1 touchdown. Navíc si připsal 43 yardů po zemi ze 4 běhů. V jednu chvíli měl ještě ve třetí čtvrtině víc naběhaných yardů než Adrian Peterson.

Stefon Diggs

Diggs prožil obstojný zápas a předvedl, proč si vysloužil post prvního receivera v týmu. Zachytil 6 pasů pro 66 yardů.

Nepotěšili

Adrian Peterson

Ano, skóroval touchdown a ofenzivní linie mu úplně nepomohla, ale 45 yardů ze 13 běhů není vizitka hodná nejlepšího running backa současnosti. Co je ale na jeho výkonu úplně nejhorší je to, že se dopustil dalšího fumblu (ani se mi nechce počítat kolikátého v této sezoně) v době, kdy ještě bylo možné zápas zdramatizovat a definitivně tak pohřbil šance Vikings.

Matt Kalil

Celá ofenzivní linie předvedla mizerný výkon. Zatímco letos předvádí Kalil obstojné výkony, tak v nedělním zápase vypadal jako Kalil z loňské sezony. A takového levého tackla v týmu nechcete. Navíc vyprodukoval několik penalt.

Mike Wallace

Wallace zahájil zápas zbytečným dropem a až do konce utkání si nepřipsal jedinou zachycenou přihrávku. Jeho jediným příspěvkem bylo pouze 6 yardů po zemi. Od zdaleka nejlépe placeného wide receivera týmu chcete víc.

Povedlo se

Snad poprvé v sezoně zafungovala naplno spolupráce mezi Kylem Rudolphem a Teddym Bridgewaterem. V té by měli pokračovat i v nadcházejících zápasech.

Linval Joseph drží standard svých výkonů na vysoké úrovni a vedl v zápase tým v počtu tacklů (9). Nebýt naprosto hloupé penalty v závěru zápasu, tak by se možná i objevil mezi hráči, kteří v zápase potěšili.

Nepovedlo se

Vikings byli před nedělním zápasem nejdisciplinovanějším týmem v NFL, pokud jde o počet hozených žlutých vlajek proti nim. V zápase proti Packers se však dopustili 10 penalt pro 110 yardů. Jen v první půli jich byli potrestáni 85 yardy a v posledním drivu Packers v prvním poločase, který skončil touchdownem, nasbírali Vikings za svoje prohřešky 55 trestných yardů. To je zkrátka moc.

Pasová protekce absolutně nefungovala. Je jen s podivem, že Teddy dohrál zápas v jednom kuse. Z jednoho drivu ke konci druhé čtvrtiny sice pro zranění odstoupil, ale ještě před poločasem se do zápasu vrátil. Packers sackovali Teddyho celkem 6krát, což bije do očí zejména s ohledem na skutečnost, že ve 3 předchozích zápasech nedokázali Packers zaznamenat ani jeden sack.

Obrana nebyla takový držák, jako v předchozích zápasech. Zejména běhová obrana nepředvedla výkon, jaký se očekával. Packers ve třech předchozích zápasech nenaběhali v průměru ani 70 yardů na zápas. Proti Vikings však získali po zemi 124 yardů. Eddie Lacy naběhal proti Vikings rovných 100 yardů, což bylo do té doby jeho sezónní maximum. Lacy nezaznamenal 100 yardů po zemi ani v součtu 4 předchozích zápasů, do kterých předtím nastoupil.

Zápas se nepovedl a Vikings prohráli po pěti výhrách v řadě, ale bilance 7-3 je pořád výborná a Vikings mají sezonu rozehranou dobře. Dnes už navíc víme, že Packers prohráli včerejší zápas s Bears, takže Vikings jsou opět osamostatnění v čele divize. Vedení v divizi se budou snažit potvrdit v neděli od 19:00 našeho času v Atlantě proti Falcons.