Week 11: Vikings prolomili proti Cardinals sérii proher

21.11.2016 - Vikings ve včerejším zápase dokázali před zraky domácích diváků přetrhnout šňůru proher, která se táhla už čtyři nekonečné týdny. Vikingové bojovali a dokázali skórovat ve všech fázích hry. Touchdown skórovala ofenziva, defenziva i special týmy.

Pro zachování reálných nadějí na postup do play-off se jednalo o veledůležitou výhru. Detroit Lions porazili Jaguars a se stejnou bilancí jako mají Vikings (6-4) momentálně vedou divizi NFC North. Packers naopak prohráli ve Washingtonu, když podruhé v řadě inkasovali přes 40 bodů,  a s bilancí 4-6 začínají na čelo divize ztrácet. Již tento čtvrtek si to na Den díkůvzdání rozdají Vikings a Lions o čelo divize v Detroitu.

Neaktivními pro zápas byli DT Sharrif Floyd, QB Taylor Heinicke, OT Rashod Hill, OL Zac Kerin, TE David Morgan, LB Edmond Robinson a WR Jarius Wright.

Průběh zápasu

Vikings zahájili utkání dle představ. Nejprve defenziva nepovolila útoku soupeře ani jeden první down a následně z prvního ofenzivního drivu, který začínal díky dobrému punt returnu na polovině Cardinals, skórovali díky 16-yardovému pasu Sama Bradforda na Adama Thielena touchdown. Kai Forbath proměnil svůj první pokus o extra point. Cardinals však o několik minut odpověděli také touchdownem po 1-yardovém běhu Davida Johnsona a stav zápasu byl srovnán na 7:7. Po dvaceti minutách zápasu se měnilo skóre ve prospěch Cardinals díky 34-yardovému proměněnému field goalu v podání Chandlera Catanzara. Netrvalo to však dlouho a Vikings se opět ujali vedení poté, co se Matt Asiata po 2-yardovém běhu natáhl do endzone. Prokletí extra pointů však pokračovalo i bez Blaira Walshe a kop Forbatha za jeden bod byl zblokován. Aby toho nebylo málo, povedl se Cardinals hned vzápětí 49-yardový kick-off return. Hosté se dostali následně i díky dvěma faulům Trae Waynese do blízkosti endzone Vikings. Xavier Rhodes pak ovšem zachytili na hranici endzone interception a po 100-yardovém běhu ji vrátil až do endzone na druhé straně hřiště, 20:10. Cardinals před koncem poločasu snížili na 20:17 po 29-yardovém pasu na Jermaine Greshama.

Druhý poločas začali Vikings také výborně. Cordarrelle Patterson zachytili kick-off uvnitř endzone a po 104-yardovém běhu skóroval touchdown, 27:17. Pět vteřin před koncem třetí čtvrtiny zachytil Xavier Rhodes po dlouhém pasu Carsona Palmera druhou interception v zápase. Vikings z navazujícího drivu vytěžili 3 body, když Kai Forbath proměnil první field goal (27-yardový) v dresu Vikings. Ve čtvrté čtvrtině se dopustil Sam Bradford fumblu a balonu se na 27-yardové linii Vikings zmocnili Cardinals. Ti se za minutu a tři čtvrtě radovali po 4-yardovém pasu na Davida Johnsona ze snížení skóre na 30:24. Skóre se již do konce zápasu nezměnilo.

Potěšili

Xavier Rhodes

Odehrál možná vůbec nejlepší zápas jeho kariéry. Připsal si dvě interceptions, když předvedl dvě skvělé hry. Jednu z nich vrátil do touchdownu po 100-yardovém běhu. Nejspíš klíčová hra utkání. Byl ale obecně vynikající v coverage, když povolil při pasech do míst, kde se pohyboval passer rating 0,0. Připsal si i veledůležitou stopku při třetím downu.

Adam Thielen

Chytí všechno, co letí jeho směrem a pro ofenzivu Vikings se stává nepostradatelným. V zápase zachytil pět pasů pro 65 yardů a jeden touchdown. Touchdownový catch nebyl vůbec jednoduchý, ale Thielen předvedl perfektní koordinaci těla a situaci zvládl nejlépe, jak mohl.

Cordarrelle Patterson

Jeho přínos pro tým v letošní sezoně nesmírně vzrostl a změnil se i jeho přístup. Na hřišti bojuje o každý yard ze všech sil. Včera si připsal 4 zachycené pasy pro 53 yardů a navrch přidal 104-yardový kick-off return touchdown. To byl spolu touchdownem Rhodese zlomový okamžik zápasu. Byl to navíc pátý touchdown z returnu v jeho kariéře a tím se zařadil na dělené první místo v historických tabulkách Vikings, které sdílí s Marcuse Sherelsem a Percy Harvinem.

Nepotěšili

Anthony Barr

Barr nezažívá povedenou sezonu. Mnohdy je mimo pozici a působí na hřišti o něco zpomaleně. Doufejme, že ztracenou formu opět někde najde.

Charles Johnson

Bohužel další naprosto neviditelná sezona v jeho podání. Za posledních 5 zápasů zachytil jen jeden pas pro 9 yardů. Zoufale málo. Už ale alespoň nedostává tolik prostoru na hřišti jako ze začátku sezony.

Rozhodčí

Mnoho sporných a několik doslova otřesných rozhodnutí rozhodčích. Myslím, že o něco ukřivděněji se mohou cítit Cardinals.

Povedlo se

Obrana v druhém poločase zabrala a povolila jen 7 bodů za touchdown Davida Johnsona. Na tomto skórování ovšem měla velký podíl i ofenziva Vikings, kvůli které začínal drive Cardinals na 27-yardové linii Vikings.

Velký vliv na kvalitní defenzivní výkon v druhé půli měl pass rush. Vikings vytvářeli konstantní tlak na Carsona Palmera. Hned 27krát ze 43 dropbacků byl Palmer pod tlakem a byl navíc 23 hitován a 4 sackován. Velice dobrá vizitka pass rushe. Dva ze sacků si připsal Danielle Hunter a po jednom Brian Robison a Harrsion Smith.

Hlavní kouč využil včera hned dvakrát challenge, aby zvrátil rozhodnutí rozhodčích a v obou případech byl úspěšný. V obou případech se jednalo o ofenzivní touchdowny Vikings. Rozhodčí po prozkoumání videa museli svůj verdikt přehodnotit a Thielenův a Asiatův touchdown uznat. V obou případech se jednalo o poměrně jasné situace, přesto oceňuji správná rozhodnutí hlavního kouče.

Nepovedlo se

Vikings v druhém poločase kontrolovali vývoj utkání a vedli o 13 bodů. Pak ovšem přišel strip sack na Sama Bradforda a Cardinals získali balon na 27-yardové linii Vikings. Tato výhodná pozice vyústila v touchdown a Vikings náhle disponovali jen 6 bodovým vedením. Místo klidného závěru se konala dramatická koncovka. Defenziva ale naštěstí zafungovala v závěru výborně.

Obrana se v prvním poločase hledala a ofenziva Cardinals toho dokázala využít a zaznamenat 17 bodů. Tolik v průměru povoluje za jeden celý zápas.

Tím, kdo dělal největší problémy, byl dle očekávání David Johnson. V preview jsem psal o tom, jak je důležité eliminovat příspěvek Johnsona na minimum, aby mohli Vikings vyhrát. Naštěstí vyhráli i přesto, že byl příspěvek tohoto mladého running backa poměrně značný. Z 22 běhů získal 103 yardů a skóroval jeden touchdown. Nadto zachytil 7 pasů pro 57 yardů a druhý touchdown.

Mr.Pumpkin

Diskusní téma: Week 11: Vikings prolomili proti Cardinals sérii proher

Datum 21.11.2016

Vložil sterbik

Titulek konecne vyhra

Odpovědět

Ale prislo mi, ze nebyla uplne zaslouzena, spis bychom si zaslouzili vyhru s Lions a ja bych to bez vahani vymenil. Rozdil delaji ty 2 vcerejsi 100+ plays, a to "zazracne" vyrovnani Detroitu.

Myslim, ze by se rozhodne hodilo vyzdvihnout Jeffa Locka, ten se neuveritelne zvedl a zvlast ten posledni punt by krasny. Naopak ke zklamanim bych pridal Rudolpha, krome neuznaneho TD zaujal jen tim, ze zavinil ten blocked PAT. A mozna i Harrisona Smithe, u jednoho TD to hodne podcenil a vubec ma nejak problemy s tacklovanim, ale takovych hracu je vic, Barr je letos hodne velkym zklamanim, vubec linebackeri nejsou moc videt.

Dost me zaujalo mnozstvi wildcat formaci, mam pocit, jestli uz se to neprehanelo (tusim, ze byly 4)

Rozhodci byli komedie cely zapas, ale nesouhlasim s tim, ze ukrivdenejsi by meli byt Cardinals, spis jsme my meli stesti, ze jsme mohli challengovat.

Tak nejak mi to vychazi, ze pokud chceme do playoff, potrebujeme ve ctvrtek nutne vyhrat, precejen prohrat oba zapasy proti Lions by bylo spatne. Cekam vyrovnany zapas do posledni minuty, hlavne nedat Staffordovi posledni drive a doufat, ze by se Lions zase jednou mohli porazit sami :-) Na jednu stranu me stve, ze ted hrajeme 2x ve ctvrtek, ale aspon bude klid v nedeli :-)

Datum 23.11.2016

Vložil Mr.Pumpkin

Titulek Re: konecne vyhra

Odpovědět

Neříkám, že si Vikings výhru zasloužili, ale ani bych neřekl, že si ji nezasloužili. Rozdíl dělají dvě velké plays obrany a special týmů, ale ty jsou součástí hry a nejde říct, že nebýt jich, tak by Vikings nevyhráli. Hra se bez nich mohla vyvíjet tak či onak, ale nidko neví jak.

Souhlas s vyzdvihnutím Locka, letos je moc dobrej a byl i v neděli. Stejně tak souhlasím s pokáráním Rudolpha. Původně jsem ho chtěl zařadit do kategorie Nepotěšili a ani nevím, proč tam nakonec není :)

Wildcat formace jsou divný, to je fakt, ale mnohdy z nich Vikings po zemi urvou víc než z formací jiných :) Dá se taky čekat, že jednou tam McKinnon nějaký pas pošle.

Právě protože mohli Vikings challengovat, tak byli jejich největší křivdy smazány. Cardinals tu možnost neměli.

Zítra se musí jednoznačně vyhrát, jinak to bude už do play-off hooodně daleko.