Week 3: Vikings porazili Chargers přesvědčivě 31-14

28.9.2015 - Vikings v druhém zápase v řadě v domácím prostředí potvrdili výrazně zlepšený výkon z předchozího zápasu proti Detroitu Lions. Po dominantním představení zejména v druhé polovině zápasu porazili San Diego Chargers 31:14 a vylepšili svoji bilanci na 2-1. Po posledních dvou povedených zápasech se ani nechce věřit, že se totální výbuch v San Franciscu odehrál jen před dvěma týdny. V příštím týdnu čeká Vikings výlet do Denveru.

Neaktivní pro zápas byli WR Stefon Diggs, TE Chase Ford, QB Taylor Heinicke, DE Danielle Hunter, OL Zac Kerin, CB Jabari Price, LB Edmond Robinson. Brandon Fusco tedy nakonec do zápasu na postu levého ofenzivního guarda nastoupil.

Oba týmy začaly zápas punty. V druhém drivu se Vikings dostali na 24-yardovou linii Chargers. Odtud nejprve našel Teddy Bridgewater Kyla Rudolpha v endzoně, který však míč neudržel. I další pas vyslal Teddy do endzony, tentokrát na Charlese Johnsona. Pas však nebyl přesný a skončil interception. Následně se opět oba týmy uchýlili k puntům.  V dalším drivu Chargers se dostal Anthony Barr až k Philipu Riversovi a  zařídil fumble. Captain Munnerlyn byl nejpohotovější a získal míč pro Vikings v redzone Chargers. Vikings se však posunuli jen o pár yardů a Blair Walsh proměnil 24-yardový field goal. Poté, co Chargers pouze odkopávali, se  na konci drivu Adrian Peterson díky 2-yardovému běhu konečně dočkal takřka po dvou letech touchdownu (naposledy skóroval 24.11.2013), 10:0. Před koncem první půle našel Philips Rivers Keenana Allena 34-yardovou přihrávkou a ten si to mohl díky nepovedeným tacklům Rhodese a Sendeja zamířit přímo do endzony. Na konci poločasu tak byl stav 10:7 pro Vikings.

Druhou půli začali Vikings ve velkém stylu. Nejprve poslali ofenzivu Chargers ze hřiště během tří her a díky sacku Toma Johnsona zatlačili Chargers hluboko do jejich pole. Marcus Sherels pak vrátil na punt na 43-yardovou linii Chargers, odkud doběhl Adrian Peterson až do endzony. Chargers pak opět jen puntovali a Vikings následně zakončili dlouhý drive 1-yardovým během Zacha Lina. Během tohoto drivu skóroval Blair Walsh 40-yardový field goal, ale kvůli penaltě Chargers obdrželi opět první down a místo field goalu skórovali touchdown. Pozitivní je, že Blair Walsh field goal proměnil, i když se nepočítal. Když se ve čtvrté čtvrtině Chargers dostali do redzone Vikings, zachytil Chad Greenway zblokovaný pas Philipa Riverse a po 91-yardovém běhu donesl míč až do endzony, 31:7 pro Vikings. Chargers už pak jen zhruba půl minuty před koncem zkorigovali konečný stav po 19-yardové přihrávce Riverse na Keenana Allena na 31:17.

Potěšili

Adrian Peterson

AP je zpátky! Adrian zaznamenal v zápase ze 20 běhů 126 běhových yardů a 2 běhové touchdowny. Ve čtvrté čtvrtině za rozhodnutého stavu již na hřišti nebyl, nebylo to třeba. Lahůdkový byl zejména jeho druhý 43-yardový touchdown, kdy u sideline ukázkově odmítl obránce Chargers, oběhl Erica Weddla a doběhl až do endzony.

Everson Griffen

Griffen vytvářel neustálý tlak na Philipa Riverse a připsal si jeden a půl sacku a zblokovanou přihrávku. Griffen se s každým zápasem zlepšuje, a to je dobrá zpráva pro pass rush Vikings.

Anthony Barr

Také Barr byl neustále v backfieldu Chargers a nenechal při žádné hře Riverse vydechnout. Zaznamenal sack, při kterém si vynutil fumble z rukou Riverse.

Nepotěšili

Andrew Sendejo

Před koncem druhé půle našel Philip Rivers před endzonou Keenana Allena, kterého se snažil ztacklovat Xavier Rhodes (pravděpodobně by nebyl úspěšný) a v tom do souboje přiletěl se sklopenou hlavou Andrew Sendejo. Nejen, že minul Allena, ale celkem tvrdě srazil Rhodese, který ze zápasu odstoupil s otřesem mozku. Na pozici safety vedle Harrisona Smithe nemají Vikings stále odpověď.

Teddy Bridgewater

Teddy v zápase zkompletoval 13 pasů ze 24 pokusů pro 121 yardů a jednu interception. To nejsou oslnivá čísla a navíc jeho dlouhé a středně dlouhé pasy míjely své cíle. Na tom by měl Teddy velice výrazně zapracovat. Celkově nepřesvědčivý výkon.

Povedlo se

Obrana fungovala výborně. Spolehlivě zastavovala útoky Chargers, vyvíjela velký tlak na Riverse a vynutila si i dva turnovery. Druhý ze dvou touchdownů Chargers padl až za rozhodnutého stavu na úplném konci zápasu.

Chad Greenway ve čtvrté čtvrtině zachytil sražený pas Riverse na 9-yardové linii Vikings a díky výborné práci svých spoluhráčů, kteří mu zcela uvolnili cestu, doběhl až do endzony i přesto, že Chad už nepatří mezi nejrychlejší. Jednalo se o pátou nejdelší defenzivní hru v historii Vikings.

V předchozích zápasech trápilo Vikings větší množství penalt. Ve včerejším zápase byly hozeny na hřiště za prohřešky Vikings pouze tři žluté vlaječky pro 39 yardů.

Nepovedlo se

Na konci druhého poločasu Vikings umožnili Chargers dokráčet z hloubi jejich pole až do endzony a navíc se v závěru drivu zranil Xavier Rhodes.

V zápase se kromě Xaviera Rhodese zranil i Justin Trattou (kotník), Charles Johnson (žebra) a Andrew Sendejo (koleno). Snad žádné ze zranění nebude představovat závažnější problém i pro další zápasy.

V svém druhém drivu se Vikings dostali na 24-yardovou linii Chargers. Odtud našel Teddy Bridgewater pasem v endzoně Kyla Rudolpha, kterému letěl balón přímo do rukou. Přesto jej však trestuhodně nezachytil. Hned další pas směřoval Teddy opět do endzony a ten byl zachycen obranou Chargers. Tyto dvě chyby ve dvou hrách za sebou mohly na začátku zápas nepříznivě ovlivnit. Defenziva to naštěstí nedovolila.