Week 4: Vikings podlehli Broncos těsně 23-20

6.10.2015 - Vikings dokázali i přes nepovedený začátek utkání dlouho vzdorovat jednomu z lepších týmů současné NFL s pravděpodobně tou vůbec nejlepší obranou v celé lize. V dramatickém závěru však nakonec podlehli Denveru Broncos 23:20 a před týdnem volna mají vyrovnanou bilanci 2-2.

Neaktivními pro zápas byli QB Taylor Heinicke, WR Charles Johnson, CB Jabari Price, S Andrew Sendejo, LB Edmond Robinson, TE Chase Ford a DE Justin Trattou.

Možnost vést první ofenzivní drive měli Vikings a hned v jeho průběhu byl Teddy Bridgewater dvakrát sackován a Vikings byli donuceni puntovat. Vikings sice získali v drivu jeden první down, ale ve výsledku se posunuli o jediný yard. Broncos začali svůj drive vzduchem a poměrně zostra, nakonec se ale spokojili se 3 body za 33-yardový field goal. Vikings dopustili hned v následujícím drivu další sack Bridgewatera. Dostali se sice i díky proměněnému čtvrtému downu na polovinu Broncos. Opět však zakončili drive puntem. I Vikings si v úvodu druhé čtvrtiny připsali sack a donutili puntovat domácí hluboko ze svého pole. Teddy Bridgewater v následujícím drivu dvakrát s vypětím všech sil unikl sacku a i díky tomu se Vikings dostali na dostřel bráně Broncos. Blair Walsh však 38-yardový field goal neproměnil. Aby toho nebylo málo, tak hned v následující hře se dostal balon do ruky Ronniemu Hillmanovi a ten po 72-yardovém běhu, který vedl převážné podél levé postranní čáry, doběhl až do endzony, 10:0 pro Broncos. Poté, co opustila ofenziva Vikings hřiště nejrychlejším možným způsobem, dokráčela ofenziva Broncos do vzdálenosti, odkud Brandon McManus proměnil 47-yardový field goal. Bodů se ke konci druhého poločasu přeci jen dočkali i Vikings, když se už Blair Walsh podruhé ze vzdálenosti 38 yardů nemýlil. A po chvíli bylo na sideline Vikings ještě veseleji. Peyton Manning pár yardů za polovinou hřiště hodil interception, kterou výborně zachytil Anthony Barr a vrátil hru až na 27-yardovou linii Broncos. Teddy Bridgewater nejprve našel 18-yardovou přihrávkou Mika Wallace na 4-yardové linii, aby ho hned v následující hře našel i v endzoně. Do kabin se tedy šlo za stavu 13:10 pro domácí Broncos.

Ofenziva Broncos vlétla v druhém poločase na hřiště a posunula se až na 1-yardovou linii. V tomto místě se Broncos rozhodli hrát i při čtvrtém downu. Během této hry nechala obrana Vikings zcela volného TE Owena Danielse a Peyton Manning tak hodil jeden z těch jednodušších touchdownů své kariéry. Poté se týmy střídaly v puntování. Vikings po jednom puntu Broncos zahájili drive na vlastní 3-yardové linii. Dostali se postupně na 48-yardovou linii Broncos a čelili situaci 4 a 1. Balon dostal Adrian Peterson, namířil si to středem a doběhl až do endzone a snížil tak na 20:17. Hned při druhé hře Broncos zachytil Harrison Smith interception a vrátil držení míče Minnesotě. Vikings vytěžili z tohoto turnoveru 3 body za 33-yardový field goal. Vikings tak pět minut před koncem srovnali skóre na 20:20. Broncos v následném drivu získali opět tříbodový náskok díky 39-yardovému field goalu a poslední drive zápasu skončil fumblem Teddyho Bridgewatera. Vikings tak v dramatickém zápase nakonec podlehli Broncos 23:20.

Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že Teddy Bridgewater nahází víc yardů než Peyton Manning a že Adrian Peterson skóruje 48-yardový touchdown, tak bych měl za to, že Vikings vyhrají. Nestalo se tak. Pozitivní je, že hráči ani přes nepříznivě se vyvíjející začátek obou poločasů nesložili zbraně a dokázali se vždy vrátit do zápasu. Prohra je ale prohra.

Potěšili

Stefon Diggs

Dostal svoji první příležitost v NFL kvůli zranění Charlese Johnsona a už v první půli měl více zachycených yardů (59) než Johnson v předchozích třech zápasech dohromady (46). Nakonec si připsal 87 yardů ze šesti zachycených pasů. Sice se dopustil dvou fumblů, a na to si bude muset dát pozor, ale pokaždé svou chybu bleskově napravil. Víc než slušný výkon na první zápas v NFL.

Anthony Barr

Z Anthony Barra se stává jedna z hlavních opor defenzivy. Svůj včerejší výkon korunoval interception v závěru prvního poločasu, kdy skvěle vystihl záměr Peytona Manninga.

Linval Joseph

Podle pouhých statistik to tak možná nevypadá, ale Joseph měl další skvělý zápas. Ve středu defenzivní linie je zejména při bězích soupeře dominantním hráčem.

Nepotěšili

Blair Walsh

Stalo se to, co jsme všichni tušili, že nejspíš přijde. Blair Walsh minul field goal ze vzdálenosti menší než 40 yardů a Vikings prohráli o 3 body. Netvrdím, že kdyby jej proměnil, tak by šel zápas nezbytně do prodloužení nebo by Vikings vyhráli. Navíc na kdyby se ve sportu nehraje. Ale skutečnost je taková, že Vikings prohráli o tři body a Walsh nechal zbytečně tři body na hřišti.

T.J. Clemmings

Ofenzivní linie včera nepodala dobrý výkon. Nejslabším článkem byl právě Clemmings. Ano, neměl to hlavně proti Von Millerovi snadné, ale takovou dominanci hráčů soupeře nemůže připustit.

Kyle Rudolph

Další zápas, ve kterém byl zcela neviditelný. Pokud jste první tight end v ofenzivním systému Norva Turnera a máte za zápas 2 zachycené přihrávky pro 7 yardů, tak je prostě něco špatně.

Povedlo se

Teddy Bridgewater byl od začátku pod neskutečným tlakem defenzivy Broncos. Byl sedmkrát sackován, a to ještě nejméně pětkrát sacku utekl nebo balon v poslední chvíli zahodil. Přesto nepanikařil a předvedl solidní výkon, kterým přispěl k tomu, že Vikings byli do poslední chvíle ve hře. Škoda, že v závěru přišel fumble.

Obrana pod Zimmerem funguje. Největší chybou defenzivy Vikings byl dlouhý běh Ronnieho Hillmana. Byla to ale právě defenziva, která držela naděje Vikings při životě až do samého konce. Přidala navíc dvě interception.

V Denveru bylo poměrně značné množství fanoušků a příznivců Vikings, kteří byli nejen vidět, ale také slyšet.

Nepovedlo se

Ofenzivní linie podala velmi slabý výkon, a to zejména v pasové protekci. Jak už bylo zmíněno výše, Teddy Bridgewater neměl mnoho času a neustále měl okolo sebe hráče Broncos. Sedm sacků je příliš mnoho (a mohlo být hůř).

Obrana Vikings zaváhala při 72-yardovém touchdownovém běhu, o tom jsem se zmínil. Další chybou obrany, pak bylo absolutní opomenutí Owena Danielse v endzoně, když Broncos čelili na 1-yardové linii Vikings čtvrtému downu. Byly to jediné dva touchdowny Broncos, a právě tyto dvě situace nasměrovaly Broncos k výhře nejvýrazněji.

Ve čtvrté čtvrtině byli Vikings na 29-yardové linii Broncos za situace 1 a 5. Norv Turner se rozhodl pro zajímavou variantu hry (leč neúspěšnou), kterou zakončil Mike Wallace penaltou za face mask. Vikings se pak rázem ocitli na 44-yardové linii Broncos a měli před sebou dlouhý (20 yardů) první down.

Vikings před sebou nyní mají brzký bye week, během nějž si budou foukat bolístky a připravovat se domácí utkání s Kansas City Chiefs. Zápas se bude hrát na TCF Bank Stadium 18.10. v 12:00 centrálního času (19:00 našeho času).

Mr.Pumpkin

Diskusní téma: Week 4: Vikings podlehli Broncos těsně 23-20

Datum 06.10.2015

Vložil martin 1

Titulek Broncos x Vikings

Odpovědět

Velká škoda, ale je třeba se chytit pozitivních momentů, kterých bylo vcelku dost.
A co se pasové hry týče (ona skoro žádná není), myslím, že některá rozhodnutí Norva Turnera jsou, eufemisticky řečeno, nedobrá. V San Diegu by se mnou určitě souhlasili.

Datum 07.10.2015

Vložil bonito

Titulek Re: Broncos x Vikings

Odpovědět

passová hra nie je? to čo je za bullshit? 44:18 je pomer passových hier a behových!!

Mr.Pumpkin: J.Wright bol active? lebo mám dojem že on bol tiež inactive ale nemáš ho tam spomenutého ;)

Vložil Mr.Pumpkin

Titulek Re: Re: Broncos x Vikings

Odpovědět

Wright byl active, ale do zápasu vůbec nezasáhl. Ještě jsem to po zápase kontroloval, protože jsem ho na hřišti neviděl.

Odpovědět

bonito: Nezáleží na poměru her, ale na jejich úspěšnosti. Pak je poměr výrazně pro běh.

Datum 08.10.2015

Titulek Re: Re: Re: Broncos x Vikings

Odpovědět

toto môže napísať len človek ktorý má prehľad o tejto hre ako môj dedko :D

hry ktoré skončili incomplet sú rovnako pasové ako tie čo skončia complet a teda sa počítajú do pasovej hry naviac ani to tvoje druhe tvrdenie nie je pravdivé lebo v nedeľu bol pomer complete pasov a behov 27:18 ešte máš niaký bullshit na srdci? nech si to vyjasníme všetko... btw. naštuduj si o tejto hre viac lebo máš evidentne medzery podľa týchto tvojich tvrdení ;)

Titulek Re: Re: Re: Re: Broncos x Vikings

Odpovědět

bonito: No evidentně mám štěstí, že mi to vždy nějaký expert objasní :-) :-) :-)

Odpovědět

Přesně tak posílit se z pozitivních momentů, poučit z těch negativních, odpočinout během bye weeku a jde se na Chiefs ;)