Week 6: Vikings porazili po zbytečně dramatickém závěru Chiefs 16-10

19.10.2015 - Vikings se včera utkali po týdnu volna na TCF Bank Stadium s Kansas City Chiefs. V zápase vedli ještě ve čtvrté čtvrtině 13:0 a vše směřovalo k hladkému vítězství. Vikings však v nepovedeném druhém poločase dopustili nepříjemně dramatickou koncovku. Nicméně nakonec vedení uhájili a zvítězili 16:10. Nebyla to pěkná výhra, ale i taková se počítá a Vikings si tak vylepšili svou bilanci o třetí výhru na 3-2.

Neaktivními pro zápas byli nová akvizice na pozici centra Nick Easton, TE Chase Ford, QB  Taylor Heinicke, WR Charles Johnson, CB Jabari Price, DE Justin Trattou a překvapivě i DE Everson Griffen, který onemocněl. Z důvodu absence posledně jmenovaného hráče se tak svého prvního startu v NFL dočkal Danielle Hunter, výběr ve třetím kole letošního draftu. Vůbec poprvé byl pro zápas v NFL aktivní výběr v sedmém kole letošního draftu LB Edmond Robinson.

Vikings se v prvním drivu dostali až do redzone Chiefs. Při třetím downu se Teddy Bridgewater pokoušel najít Kyla Rudolpha ve endzone, ale jeho pas skončil interception, kterou si připsal Ron Parker. Ten udělal chybu tím, že vyběhl z endzony, a jeho pokus o vrácení interception skončil jen pár yardů za ní. Chiefs přikovaní k vlastní endzoně se na nic nezmohli a poroučeli se ze hřiště tři a ven. Vikings ve druhém drivu dokráčeli opět do redzone soupeře, tentokrát si již připsali první body po úspěšném 24-yardovému field goalu Blaira Walshe a ujali se tříbodového vedení. Poté, co se týmy propuntovali do druhé poloviny druhé čtvrtiny, našel Teddy Bridgewater 4-yardovou přihrávkou v endzoně Kyla Rudolpha, 10:0 pro Vikings. Na tomto skóre se do poločasu nic nezměnilo.

Na začátku třetí čtvrtiny zaznamenali Chiefs jejich do té doby nejdelší drive v zápase (31 yardů), ani to však na body nestačilo. Naproti tomu za Vikings proměnil na konci jejich drivu 45-yardový field goal Blair Walsh a Vikings tak odskočili svému soupeři o další tři body. Chiefs se následně dostali až na 7-yardovou hranici Vikings, kde však neuspěli při čtvrtém downu a balon tak opět získali Vikings. Až ve čtvrté čtvrtině se svých prvních bodů dočkali i Chiefs, když Cairo Santos proměnil svůj pokus o 48-yardový field goal. Teddy Bridgewater si o několik her později připsal druhou interception, tentokráte do rukou Marcuse Peterse, a Chiefs dostali šanci na další snížení skóre. Té využili beze zbytku, když po screen pasu od Alexe Smithe zaznamenal Albert Wilson 42-yardový touchdown, 13:10 pro Vikings a drama bylo na světě. Blair Walsh v dalším drivu zvýšil vedení Vikings na šest bodů po 45-yardovém field goalu. Pak navíc přišla obrana s důležitou hrou, kdy Danielle Hunter zhruba na polovině hřiště vyrazil balon Charcandricku Westovi a toho se zmocnil Brian Robison. Nicméně ofenziva se opět velmi brzy poroučela ze hřiště. Naštěstí si podobně vedla i ofenziva Chiefs a Vikings zápas po naprosto zbytečně dramatickém závěru vyhráli 16:10.

Potěšili

Stefon Diggs

I ve svém druhém zápase byl Diggs vidět, a to ještě víc než v zápase prvním. Sedm zachycených pasů a 129 yardů, to jsou čísla, která u wide receiverů v posledních sezonách příliš nevídáme. Diggs se stává nejoblíbenějším terčem Teddyho. Ve svých dvou zápasech v NFL zaznamenal 216 yardů.

Sharrif Floyd

Střed defenzivní linie ve složení Sharrif Floyd a Linval Joseph i nadále v zápasech dominují. Včera defenziva Vikings udržela běhovou hru Chiefs na 57 yardech, což je skvělá vizitka, bez ohledu na to, kdo proti ní běhal, a největší zásluhu na tom měl právě střed defenzivní linie, zejména Sharrif Floyd.

Eric Kendricks

Ve svém prvním startu ve středu obrany Vikings nezklamal a připsal si 9 tacklů a 1 sack. Byly tam sice nějaké nedostatky v coveragi v druhém poločase, ale celkově kvalitní výkon.

Nepotěšili

Mike Wallace

V zápase zaznamenal jen 23 yardů a navíc si připsal minimálně dva jednoduché dropy. Ve včerejším zapase tedy rozhodně nevypadal jako první wide receiver.

Teddy Bridgewater

Více interceptions než touchdownů a skutečnost, že i přesto, že hraje skoro velmi na jistotu, dělá chyby, je důvodem k zařazení mezi hráče, kteří v zápase mnoho radosti nepřinesli. Nejen v tomto zápase, ale i v dosavadním průběhu letošní sezony Teddy zaznamenal více interceptions než touchdownů a zůstává tak výrazně za očekáváním.

Adrian Peterson

Bloky ofenzivní linie jsou nepochybně mizerné, ale 60 yardů z 26 běhů je na Adriana a hlavně jeho kontrakt neskutečně málo. Navíc jednou o balon přišel a i Matt Asiata při svých několika bězích zaznamenal výrazně vyšší průměr yardů na běh. Ani fialový Ježíš rozhodně trápící se ofenzivě nepomohl.

Povedlo se

Obrana hrála v první půli zápasu výborně. Ofenzivě Chiefs dovolila za toto období jen a pouze 51 yardů. V druhé polovině zápasu sice trochu povolila, ale zabrala zase v pravou chvíli a vynutila si turnover v závěru zápasu.

Tak, jak jsem Blaira Walshe v úvodu sezony vytrvale kritizoval, nyní musím ocenit skutečnost, že spolehlivě proměnil všechny tři své pokusy o field goal. Dva z nich dokonce ze 45 yardů. To v úvodu sezony nebylo k vidění. Snad si to Walsh srovnal v hlavě, získal sebevědomí a bude ve zbytku sezony spolehlivým kickerem.

Vikings po pěti sezonách dokázali prolomit prokletí zápasů následujících po bye weeku a vybojovali výhru.

Nepovedlo se

Zápas proti Chiefs měl být jasnou záležitostí a měl být dohrán v klidu. Vikings však lehkovážností a individuálními chybami (někdy i kolektivními) dopustili, aby se soupeř dostal na rozdíl tří bodů a zbytečně tak zápas zdramatizovali.

Bloky ofenzivní linie při běhu byly špatné a Adrian Peterson moc neměl kudy běhat. Častokrát byl tacklován ještě před line of scrimmage.

Defenziva ve zhruba polovině čtvrté čtvrtiny za situace, kdy soupeř čelil situaci 3 a 10, povolila po screen pasu Alexe Smithe 42-yardový touchdown. Nejenže nebylo moudré vyslat skoro všechny hráče směrem k Alexu Smithovi, ale navíc Chiefs takřka totožnou hru zahráli i v minulém zápase proti Bears a také s ní slavili úspěch v podobě 6 bodů za touchdown. Vikings se však z chyby Bears nepoučili.

Tuto neděli čeká Vikings zápas proti diviznímu rivalovi Detroit Lions na jejich hřišti. Lions si včera připsali teprve svou první výhru v sezoně po pěti prohrách v řadě proti dalšímu diviznímu rivalovi Chicagu Bears. Zápas v Detroitu ale rozhodně nebude snadný.

Mr.Pumpkin

Diskusní téma: Week 6: Vikings porazili po zbytečně dramatickém závěru Chiefs 16-10